[صفحه اصلی ]    
:: سال 1397، شماره 4 - ( طرحهای خاتمه یافته فصل زمستان 1397 ) ::
سال 1397 شماره 4 صفحات 0-0 برگشت به فهرست نسخه ها
مقایسه شبکه های عصبی، درخت تصمیم،تحلیل تشخیصی، رگرسیون لوجستیک و پروبیت در پیش بینی وقوع تنگی مجدد عروق در بیماران تحت آنژیوپلاستی شهر خرم آباد در سال های 1383 تا 1394
محقق اصلی فرزاد ابراهیم زاده*1، همکار اصلی مهرداد نامداری2، دانشجو مهدی صفری3، پرسنل آزمایشگاهی شیبا تهذیبی2
1- دانشگاه علوم پزشکی لرستان ، farzadebrahimzadeh2012@gmail.com
2- دانشگاه علوم پزشکی لرستان
3- دانشگاه آزاد اسلامی
چکیده:   (395 مشاهده)
از مهمترین نگرانی­های کاردیولوژیست­ها، تنگی مجدد عروق کرونر است که می تواند موجب رویدادهای عمده ناخواسته قلبی گردد. در این مطالعه سعی شده توان پیشگویی تنگی مجدد عروق در بیماران تحت آنژیوپلاستی خرم آباد توسط تکنیک­های رده بندی مختلف با یکدیگر مقایسه و سپس عوامل موثر بر  بروز تنگی مجدد تعیین شود.

در این مطالعه طولی کلیه بیمارانی که طی سال­های 1394-1383 جهت آنژیوپلاستی به بیمارستان شهید مدنی خرم آباد مراجعه کرده اند از نظر بروز تنگی مجدد عروق پیگیری می شوند و متغیرهای بالینی و مرتبط با ضایعه و پروسیجر در یک فرم اطلاعاتی ثبت می گردد. سپس بر اساس رگرسیون لوجستیک، پروبیت، تحلیل تشخیصی، درخت تصمیم CART و شبکه عصبی مصنوعی پرسپترون، تنگی مجدد عروق پیش بینی  خواهد شد و توان پیشگویی این تکنیک­ها با استفاده از شاخص هایی نظیر سطح زیر منحنی مشخصه عملکرد، حساسیت، ویژگی و درصد پیش بینی صحیح مدل مقایسه و در نهایت عوامل موثر بر تنگی مجدد شناسایی خواهد گردید. عمده آنالیزهای آماری با استفاده از SPSS نسخه 22 انجام می شود.
 
واژه‌های کلیدی: تنگی مجدد عروق کرونری، آنژیوپلاستی، داده کاوی، درخت رده بندی، رگرسیون لوجستیک
متن کامل [PDF 315 kb]   (82 دریافت)    
نوع مطالعه: توصیفی تحلیلی | موضوع طرح: آمار
دریافت: ۱۳۹۷/۱۰/۲۵ | ویرایش نهایی: ۱۳۹۸/۲/۱۴
ارسال پیام به مجری اصلی


XML     Print


Download citation:
BibTeX | RIS | EndNote | Medlars | ProCite | Reference Manager | RefWorks
Send citation to:


ابراهیم زاده فرزاد، نامداری مهرداد، صفری مهدی، تهذیبی شیبا. مقایسه شبکه های عصبی، درخت تصمیم،تحلیل تشخیصی، رگرسیون لوجستیک و پروبیت در پیش بینی وقوع تنگی مجدد عروق در بیماران تحت آنژیوپلاستی شهر خرم آباد در سال های 1383 تا 1394. سامانه مدیریت طرحهای پژوهشی. 1397; 1397 (4)

URL: http://pajouhesh.lums.ac.ir/article-1-1051-fa.htmlسال 1397، شماره 4 - ( طرحهای خاتمه یافته فصل زمستان 1397 ) برگشت به فهرست نسخه ها
Persian site map - English site map - Created in 0.14 seconds with 39 queries by YEKTAWEB 4111